W przededniu Święta 11 Listopada uczniowie SP nr 1 w Turku wcielili się w postaci historyczne Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego i jego rodzinę. Rolę Józefa Piłsudskiego zagrał Maciej Włodarczyk, Aleksandry Piłsudskiej – Amelia Wróblewska, córki Wandy – Zuzanna Przyszło, córki Jadwigi –  Adrianna Przyszło.

 Marszałek i jego rodzina pozdrawiali mieszkańców Turku z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Rozdawali okolicznościowe pocztówki z podobizną Marszałka, życząc radosnego przeżywania święta.

Uczniowie odwiedzili włodarza naszego miasta, byli też w Muzeum i na poczcie.  Przeszli  ulicami: 3 Maja, ul. Kaliską, Kolską, a przede wszystkim ul. Piłsudskiego, która swoją nazwę zawdzięcza Marszałkowi.

Tym miłym akcentem pragniemy przypomnieć, że dbanie o niepodległość jest naszym zadaniem ciągłym i zawsze aktualnym.