W dniu 16 listopada do klasy 5a zawitał gość. Pan Jacek Bystry - młody, utalentowany fryzjer oraz uczestnik programów telewizyjnych. Pan Jacek, właściciel salonu „Pracownia fryzur” w Turku oraz fryzjer z wykształcenia, wygłosił uczniom prelekcję na temat właściwej pielęgnacji włosów. Wyjaśnił, jak dobrać odpowiedni dla włosów szampon oraz jak należy prawidłowo myć włosów. Opowiedział również o zabiegach fryzjerskich i akcesoriach wykorzystywanych w pracy fryzjera. Zdradził nam też małą tajemnicę dotyczącą jego dalszych planów zawodowych. Uczniowie bardzo uważnie słuchali i zdawali mnóstwo pytań. A że spotkanie organizowała pani Ciszewska nie mogło zabraknąć elementu języka obcego - nauczyliśmy się angielskiego słownictwa związanego z fryzjerstwem.

Na koniec uczniowie mogli poczuć się jak w salonie, gdyż dwóch śmiałków poddało się małej metamorfozie. Całe spotkanie upłynęło w bardzo miłej i pełnej humoru atmosferze.

Bardzo dziękujemy panu Jackowi za wizytę i niezapomniane wrażenia.