Słoneczny dzień, piękne widoki, sympatyczny przewodnik, a przede wszystkim wspaniała młodzież to sprawdzony przepis na udaną wycieczkę.

We wtorek, 10. maja klasy 6a, 6b i 6c zamieniły na kilka godzin Turek na Poznań.

Przygodę w stolicy Wielkopolski rozpoczęliśmy w Muzeum Pyry. W nowoczesnym obiekcie przeszliśmy po ciekawej ścieżce dydaktycznej, a następnie zjedliśmy własnoręcznie przyprawione Pyry.

Zwiedziliśmy Ostrów Tumski z Katedrą i podziemiami z grobowcami Mieszka I oraz Bolesława Chrobrego. Nie zapomnieliśmy o Starym Rynku z zabytkowymi kamieniczkami, a w jednej z nich zjedliśmy pyszny obiad, żeby mieć siły na kolejne atrakcje. Wśród których znalazła się Brama Poznania, gdzie powtórzyliśmy historię powstania państwa polskiego przedstawioną w nowoczesny sposób, z wykorzystaniem multimediów i światła.

W drodze powrotnej nasze głowy zostały wystawione na ciężką próbę: arcytrudne łamigłówki pilota wycieczki oraz konkurs z nagrodami podczas których świetnie się bawiliśmy.