Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 1c Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku zostali zaproszeni do Nadleśnictwa Turek. Na miejsce spotkania dzieci dotarły pieszo, pokonując dzielnie dwuipółkilometrową odległość.

Leśnicy przygotowali dla uczniów wiele atrakcji. Najpierw poznali teren Nadleśnictwa Turek i dowiedzieli się o pracy leśników. Wysłuchali też bardzo ciekawych informacji o zwierzętach, roślinach i drzewach, które możemy spotkać w polskich lasach. Później uczniowie zostali podzieleni na grupy i wzięli udział w grze edukacyjnej, podczas której wędrowali po lesie, poznając jego tajemnice. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Po wyczerpującej lekcji przyrody dzieci mogły odpocząć, jedząc pyszne kiełbaski, samodzielnie pieczone na ognisku.

Na zakończenie tej wspaniałej i pouczającej wycieczki wszyscy uczestnicy zostali obdarowani książkami i z radością powitali autokar, który odwiózł ich do szkoły.

Leśna wycieczka zostanie na pewno na długo w pamięci wszystkich je uczestników, co z pewnością zawdzięczać można profesjonalizmowi pracowników Nadleśnictwa Turek, którzy bardzo serdecznie przyjęli swoich młodych gości.