1 września to początek nowego roku szkolnego. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza przyszli tego dnia do szkoły, aby wziąć udział w uroczystym apelu i spotkać się z wychowawcami.

Uśmiechnięte twarze uczniów to znak, że z radością powrócili oni do szkoły po dwóch miesiącach wakacji.  Podczas swojego wystąpienia dyrektor szkoły p. Elżbieta Pokojowa, życzyła wszystkim uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

1 września to także rocznica wybuchu II wojny światowej.  Pamiętając o tym wydarzeniu, wysłuchaliśmy w skupieniu krótkiej części artystycznej o tematyce patriotycznej.

Następnie dyrekcja, nauczyciele i uczniowie wzięli udział w uroczystościach miejskich i złożyli kwiaty przy pomniku „Nigdy więcej wojny”.