15 września 2022 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 odbył się szkolny etap Powiatowego konkursu czytelniczego ph. „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”. Do konkursu przystąpiło 11 uczniów z klas 4. Uczestnicy prezentowali wybrany fragment książki autorstwa Marcina Pałasza.

Komisja konkursowa oceniała sposób prezentacji i interpretacji tekstu ( m. in. dykcję, intonację głosu) a także wyrazistość i bezbłędność czytania. W skład komisji weszli: Emilia Kozłowska, Aleksandra Antczak i Elżbieta Nowak.

Po przesłuchaniu uczniów i burzliwych obradach, komisja wyłoniła Szkolnego Mistrza Pięknego Czytania. Zwycięzcą okazała się Iga Grzelczak z kl. 4c. Ponadto komisja przyznała wyróżnienia, które otrzymali: Magdalena Janicka, 4a, Aleksander Kraska, 4a, Filip Wapiński, 4b, Bartosz Janik, 4c i Maja Weber, 4c.

Na zakończenie Pani dyrektor Elżbieta Pokojowa wraz z wręczyła uczniom dyplomy, nagrody i upominki. Nie mogło tez zabraknąć pamiątkowego zdjęcia wszystkich uczestników tego spotkania.

Zwyciężczyni Iga Grzelczak, będzie reprezentowała naszą szkołę w finale konkursu, który odbędzie się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku.