16 września uczniowie klasy 4a i 5c razem z opiekunami wzięli udział w XXVII Festynie Archeologicznym w Biskupinie.

Tegoroczny festyn został poświęcony Matce Naturze w różnych odsłonach.

W trakcie Festynu uczniowie dowiedzieli się, jak w przeszłości ludzie postrzegali Matkę Naturę, a także w jaki sposób korzystali z jej dobrodziejstw, wykorzystując różne dostępne surowce. Wysłuchali opowieści o dawnych wierzeniach, zwierzętach i roślinach. Mogli także wziąć udział w warsztatach dla dzieci: techniki obróbki metali, wyrobu tkanin czy ozdób.

Uczestnicy wycieczki zobaczyli jak wyglądało życie mieszkańców grodu, którzy trudnili się głównie uprawą roli, hodowlą zwierząt i rzemiosłem: tkactwem, garncarstwem, odlewami z brązu i żelaza.

Uczniowie mieli także niepowtarzalną okazję przejechać się zabytkową kolejką wąskotorową na trasie Wenecja - Biskupin oraz odbyć rejs po Jeziorze Biskupińskim.