Uczniowie klas 3-4 naszej szkoły wzięli udział w warsztatach pt. „Lapbook na każdy temat”, które poprowadziła p. Katarzyna Łazuga z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Turku.

Dzieci zapoznały się z techniką samodzielnego wykonania lapbooka, czyli „książki na kolanach”. Jest to rodzaj samodzielnie wykonanej interaktywnej książki na dowolny temat, w której autor zamieszcza rysunki, opowiadania, słówka, zdjęcia, obrazki itp. Umieszcza się je w kieszonkach, kopertach, książeczkach o różnych kształtach, na harmonijkach i na karteczkach.  W książce tej  wszystko się rusza, niespodziewanie wyskakuje, znika i pojawia się.

Podczas zajęć uczniowie samodzielnie wykonywali własne lapbooki, doskonaląc swoje umiejętności samokształcenia oraz prezentowania zdobytej wiedzy.

Warsztaty są częścią realizowanego w naszej szkolne Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025.