„Lapbook”, czyli „książka na kolanie” to interaktywna teczka lub rozkładana książka, w której znajduje się wszystko, co wiąże się z danym tematem. Może zawierać dowolną ilość schowków, kieszonek, karteczek, zakładek, mapek i rysunków. Im bardziej pomysłowo, tym lepiej!

W związku z obchodami Święta Patrona uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych stworzyli niezwykłe lapbooki o Henryku Sienkiewiczu.

Pracowali w grupach pod kierunkiem nauczyciela. Wykonali szkice, wybrali szablony, zgromadzili niezbędne materiały, ciekawostki i zdjęcia.

Przygotowanie lapbooków to doskonała forma zdobycia jeszcze więcej informacji o Patronie szkoły. Uczniom bardzo podobał się ten pomysł. Podsumowaniem pracy była prezentacja, omówienie i wystawa gotowych lapbooków.

Duże brawa i gratulacje za pomysłowość i zaangażowanie!