W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów, w czasie zbliżających się ferii zimowych, 24 stycznia odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów klas I-V. Poprowadzili je funkcjonariusze policji: mł. asp. Karol Fryt, mł. asp. Marzena Zimna oraz st. sierż. Jacek Wieczorek.

Podczas prelekcji policjanci przypomnieli  o zagrożeniach, mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomnieli zasady postępowania wobec nieznajomej osoby: „Nie rozmawiaj...", „Nie ufaj...", „Nie wpuszczaj do domu...”, ale również uświadomili dzieciom  do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu, np. na stoku narciarskim.

Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

Policjanci zakończyli spotkanie życząc wszystkim bezpiecznych i udanych ferii zimowych.