1 kwietnia w Poznaniu odbył się XVIII Festiwal Młodego Teatru Wielkopolski DZIEŃ DOBRY SZTUKO 2023. Teatr "Szpilka" po raz kolejny reprezentował Turek i Szkołę Podstawową nr 1 w tym niezwykłym spotkaniu artystycznym. Uczniowie przedstawili spektakl pt. "Sto lat kuchni". To baśń o Śpiącej Królewnie opowiedziana z perspektywy służby kuchennej. Scenariusz - na podstawie tekstu Pierra Gripariego - wzbogacony został o przemyślenia i pomysły dzieci, które również wykonały scenografię.

Zespół otrzymał NAGRODĘ GŁÓWNĄ - NAGRODĘ WOJCIECHA , pamiątkowe dyplomy i wiele upominków. Przed występami młodzi aktorzy uczestniczyli w warsztatach, a podczas przeglądu mogli wymienić się doświadczeniami z innymi grupami teatralnymi z Wielkopolski.

Głównym organizatorem festiwalu jest Poznańska Fundacja Artystyczna. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Zespół pracuje w nowym składzie i po raz pierwszy wystąpił na scenie. Mali aktorzy zaprezentowali się wspaniale, a jurorzy bardzo wysoko ocenili ich występ. Na dyplomie napisano: " NAGRODA WOJCIECHA dla teatru Szpilka za zespołowość, doskonałą dykcję oraz kreację aktorską dla Kaliny Rylskiej"

Warto dodać, że zespół wyróżniono także w 44. Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych "Przestrzenie wyobraźni" w Kłodawie.

W przedstawieniach występują: Hanna Janaszkiewicz 3c, Sofia Józefiak 3c, Lena Płóciennik 3c, Zofia Seńko 3c, Nela Lewandowska 3c, Maja Kaźmierczak 3c, Hanna Kasprzak 3c, Wiktoria Drzewiecka 3c, Iga Drzewiecka 3c, Kornelia Choja 5a, Natalia Górska 5a, Julia Kałużna 5a, Antonina Mielcarska 5a, Marcel Stasiak 5a, Aniela Kukulska 5c, Helena Ostrowska 5c, Kalina Rylska 5c, Marta Kukuła 6b, Maria Ogrodowicz 6b, Milena Surmiak 6b, Brunon Grabara 6d, Szymon Purcel 6d.

Opieka artystyczna: Ewa Pawlak, Aldona Piwońska, Izabela Jesionowska

Gratulujemy zespołowi i życzymy dalszych sukcesów!