Romuald Antosik docenił grupę teatralną "Szpilka". Pogratulował młodym aktorom i ich opiekunom sukcesu i docenił ciężką pracę.

Teatr działa w Szkole Podstawowej nr 1 od 24 lat. Występował na wielu festiwalach i przeglądach teatralnych, m. in. jest laureatem łódzkiej "Dziatwy", Melpomeny w Środzie Wielkopolskiej. Ma w swoim dorobku wiele nagród i znaczących osiągnięć. W obecnym składzie grupa pracuje pierwszy rok. Ostatnio zespół otrzymał Grand Prix - Nagrodę Wojciecha w XVIII Festiwalu Młodego Teatru Wielkopolski DZIEŃ DOBRY SZTUKO 2023. Warto dodać, że to już czwarty Wojciech w dorobku teatru. Pierwszy zespół otrzymał w 2011 r. za spektakl "O bazyliszku i Barbarce", drugi w 2013 r. za przedstawienie "Krzywa bajka" i trzeci w 2014 r. za "Przygodę Gąski".

W nagrodzonym przedstawieniu "Sto lat kuchni" występują: Hanna Janaszkiewicz 3c, Sofia Józefiak 3c, Lena Płóciennik 3c, Zofia Seńko 3c, Nela Lewandowska 3c, Maja Kaźmierczak 3c, Hanna Kasprzak 3c, Wiktoria Drzewiecka 3c, Iga Drzewiecka 3c, Kornelia Choja 5a, Natalia Górska 5a, Julia Kałużna 5a, Antonina Mielcarska 5a, Marcel Stasiak 5a, Aniela Kukulska 5c, Helena Ostrowska 5c, Kalina Rylska 5c, Marta Kukuła 6b, Maria Ogrodowicz 6b, Milena Surmiak 6b, Brunon Grabara 6d, Szymon Purcel 6d.
Opiekę artystyczna nad 22 - osobowa grupą niezmiennie od 24 lat sprawują : Ewa Pawlak, Aldona Piwońska, Izabela Jesionowska

Gratulujemy zespołowi i życzymy dalszych sukcesów!