Podobnie jak w poprzednich latach, w październiku Wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w corocznych akcjach Zapal znicz pamięci oraz Szkoła pamięta. Akcji przyświecał cel zwrócenia uwagi na upamiętnienie ofiar niemieckich zbrodni dokonanych w ramach politycznego oczyszczania gruntu, operacji Tannenberg i Akcji Inteligencja w 1939 r., a także wszystkich osób, które straciły życie w obronie naszej ojczyzny oraz stały się ofiarami terroru i zbrodni dokonanych przez Niemców.
Wolontariusze odwiedzili miejsca upamiętniające ofiary okupacji hitlerowskiej w naszym mieście. Zapalili znicze przy pomniku Nigdy Więcej Wojny, upamiętniającym dokonanie przez Niemców we wrześniu 1939 roku masowych mordów na blisko 300 osobach. Następnie udali się pod pomnik przy SP nr 1, gdzie uczcili zamordowanych i zaginionych podczas okupacji nauczycieli z Turku i powiatu tureckiego. Na cmentarzu odwiedzili groby wybitnych Turkowian zamordowanych czy poległych w okresie II wojny światowej. Uczniowie, poznając historię tych miejsc i zapalając symboliczny znicz, wyrazili szacunek i pamięć wobec tych, którzy ginęli tylko za to, że byli Polakami.