8 listopada 2023r. uczniowie klas 6a, 7c i 8a wzięli udział w prelekcji, którą poprowadziła pani Katarzyna Jabłońska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku. Motywem przewodnim spotkania był Światowy Dzień Rzucania Palenia, który w tym roku obchodzony będzie 16 listopada. Młodzież dowiedziała się o skutkach palenia tytoniu i e-papierosów oraz gdzie szukać pomocy w przypadku uzależnienia. Tematyczną prezentację uzupełniały filmy edukacyjne. Nasz gość przekazał uczniom także informacje związane z profilaktyką HIV i AIDS. Omówił drogi zakażenia, sytuacje, w których nie dochodzi do przeniesienia wirusa na drugą osobę oraz prawa i obowiązki zakażonych wirusem i chorych na AIDS. Prelekcja miała na celu zwiększenie świadomości młodzieży na tematy ważne dla zdrowia. Bardzo dziękujemy za spotkanie i wsparcie naszej szkoły w realizacji profilaktycznych programów.