W dn. 10.11.2023 r. szkolna społeczność uczciła to ważne dla każdego Polaka święto. Korytarze przybrały biało-czerwoną barwę dzięki okolicznościowym gazetkom i wystawkom wykonanym z prac uczniowskich. Podczas przerw rozbrzmiewały pieśni patriotyczne, a starsi uczniowie mogli sprawdzić swą wiedzę w zabawie testowej o czasach, gdy Polska odradzała się po zniewoleniu.

Dokładnie o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie wystrojeni na galowo wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły wspólnie odśpiewali hymn Polski, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”.  Zgodnie z tradycją szkoły, kilka dni wcześniej uczniowie z klasy 5 w stylizacjach z czasów dwudziestolecia międzywojennego  odegrali „Zwiastun Niepodległości”.