Wizyta w 33 Bazie Lotnictwa Transportowego to niezapomniane wrażenia dla każdego. Mali, duzi i ci najwięksi uczestnicy wycieczki do Powidza z wypiekami na twarzy słuchali zawodowych żołnierzy opowiadających ciekawostki o pracy i zasadach funkcjonowania wojskowego lotniska. Byliśmy w spadochroniarni na wykładzie dotyczącym bezpieczeństwa. Odwiedziliśmy jednostkę wojskowej straży pożarnej. Mieliśmy okazję wsiąść do samolotu transportowego Herkules, helikoptera oraz przymierzyć kask spadochroniarza. Jednak najwięcej radości sprawił widok lądującego Herkulesa oraz przelatujących odrzutowców F16. Wycieczka zakończyła się w Bazie 33, czyli restauracji z polsko-amerykańskim menu w pobliżu amerykańskiej bazy wojskowej.

Podziękowania należą się jednemu z rodziców, który pomógł w organizacji wycieczki.