W piątek 26 stycznia uczniowie klasy 2c poznali najbardziej odizolowane od cywilizacji miejsce na Ziemi, lodowy i najzimniejszy kontynent – Antarktydę. Temat krainy ciągłych mrozów pojawił się w związku z rozpoczęciem omawiania samodzielnie przeczytanej książeczki ( do niedawna lektury dla klasy drugiej) Aliny i Czesława Centkiewiczów pt. ,,Zaczarowana zagroda”. Chętni uczniowie przygotowali w domu różnorodne informacje, ciekawostki oraz wytwory plastyczno-techniczne dotyczące Antarktydy. Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem w wykonanie plakatów, książeczek tematycznych i makiet lodowego kontynentu oraz dużą wiedzą przyrodniczą , którą prezentowały na forum klasy. Prace uczniów tworzą obecnie dekorację na szkolnym korytarzu.