W środę 5 maja, uczniowie klas 1a, 2c oraz jedna dziewczynka z klasy 1c, odwiedzili miasto piernika i Kopernika – Toruń. Pierwszym punktem harmonogramu wycieczki był spacer po pięknej  toruńskiej Starówce, na której uczniowie podziwiali rynek, mury obronne miasta, dom Kopernika i słynną Krzywą Wieżę. Następnie uczniowie udali się do Starotoruńskiej Piekarni, gdzie aktywnie uczestniczyli w dziele tworzenia pierników, a samodzielnie upieczone smakołyki – zabrali ze sobą do domu. Po obiedzie w restauracji, dzieci kupowały pamiątki i oczywiście różnego rodzaju toruńskie pierniki. Ostatnim punktem harmonogramu wycieczki była wizyta w Planetarium, w którym uczniowie podziwiali seans pt. ,,Kolorowy kosmos”. Do domu wrócili dopiero około godziny 21:00. To był dzień wielu wspaniałych wrażeń.