21 maja 2024 r. gościliśmy w naszej szkole panią ginekolog, która przeprowadziła spotkanie profilaktyczne dla uczennic klas VIII. Dziewczęta dowiedziały się o zmianach zachodzących
w okresie dojrzewania, jak wygląda pierwsza wizyta u ginekologa i jak należy się do niej przygotować. Poinformowała o profilaktyce chorób, w tym  nowotworowych. Lekarka zwróciła też uwagę na to, jak ważne jest obserwowanie swojego organizmu i regularne badania, a w razie jakichkolwiek wątpliwości, niezwłoczne udanie się do lekarza. Dzięki prelekcji nastolatki mogły poznać ważne zagadnienia dotyczące zdrowia kobiety oraz prawidłowego funkcjonowania jej organizmu.

Spotkanie zorganizowano w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Zmarłych na AIDS.

Dziękujemy za poświęcony czas i wsparcie naszych profilaktycznych działań.