W dniach 22-24 maja br. uczniowie klasy 5a, 7c, 8b i 8c uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta. Wyjazd zorganizowała wychowawczyni 8c p. Magdalena Sobczak. Opiekę nad uczestnikami sprawowały
wychowawczyni 5a p. Bożena Mielczarek i p. Malwina Zielińska.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta, gdzie przeszliśmy Długim Targiem, mijając piękne kamienice i słynną Fontannę Neptuna. Następnie zwiedziliśmy Bazylikę Mariacką, w której podziwialiśmy unikatowy zegar astronomiczny. Później udaliśmy się na nabrzeże Motławy, gdzie oglądaliśmy Żuraw – dawne urządzenie portowe. Dzień zakończyliśmy spacerem po malowniczej ulicy Mariackiej, znanej z licznych bursztynowych sklepików.
Drugiego dnia udaliśmy się do Oliwy, dzielnicy Gdańska, gdzie odwiedziliśmy Katedrę Oliwską. Mieliśmy okazję posłuchać słynnych organów oliwskich podczas krótkiego koncertu. Po spacerze po parku oliwskim, pełnym zieleni i pięknych alejek, wyruszyliśmy do Sopotu.

W Sopocie zaczęliśmy od spaceru po ulicy Bohaterów Monte Cassino, nazywanej Monciakiem. Następnie przeszliśmy na słynne sopockie molo. Tam spędziliśmy czas na podziwianiu morza i odpoczynku. Udaliśmy się także do Gdyni. Przeszliśmy się Skwerem Kościuszki podziwiając okręty-muzea ORP Błyskawica i Dar Pomorza. Dzień zakończyliśmy na plaży, ciesząc się letnie słońcem.
Ważnym punktem naszej wycieczki było Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku - jedno z największych i najbardziej nowoczesnych muzeów w Polsce.

Do domu wróciliśmy pełni wrażeń i pięknych wspomnień.