W Szkole Podstawowej nr 1 Turku zostały przeprowadzone dla uczniów klas pierwszych zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadził je p. Dariusz Jasiakiewicz. Podczas zajęć dzieci  poczuły się jak mali ratownicy.

Dzieci zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych.   Mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.

Każdy uczestnik spotkania poznał procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia.  Wiele emocji wzbudził w nich pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie.

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.  Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.