W dniu 16.10.2024 r. uczniowie klasy 7a SP1 Turek  mieli okazję odwiedzić lokalny zakład produkcyjny ELEKTROKABEL, specjalizujący się w wytwarzaniu szerokiej gamy kabli. Poznali historię rodzinnej firmy i jej znaczenie na rynku krajowym i zagranicznym. Byli naocznymi świadkami całego procesu produkcyjnego – od surowca po gotowy produkt. Wycieczka okazała się cennym doświadczeniem, które pozwoliło zrozumieć złożoność procesów technologicznych oraz znaczenie automatyzacji w produkcji. Uczniowie mieli także okazję zadać pytania, co wzbogaciło ich wiedzę na temat nowoczesnych technologii wykorzystywanych w przemyśle.
Wizyta została zwieńczona upominkami od firmy. Uczniowie oczekują kolejnych takich inicjatyw w celu poszerzania wiedzy  z zakresu doradztwa zawodowego.

{gallery}aktualnosci/2024_2025/10/20241016_elektrokabel{/gallery}