Uczniowie klas piątych na lekcji historii mieli wyjątkową okazję przenieść się w czasie i doświadczyć sztuki kaligrafii hieroglifów egipskich. Przez 45 minut poczuli się jak starożytni skrybowie, ucząc się pisania symboli, które od wieków fascynują ludzi na całym świecie.
W trakcie lekcji uczniowie
poznali podstawowe zasady pisania hieroglifów egipskich.
Dowiedzieli się, jaką rolę pełnili skrybowie w starożytnym Egipcie.
Mieli okazję samodzielnie pisać hieroglify, co pozwoliło im lepiej zrozumieć trudności i precyzję wymaganą od starożytnych skrybów.
Kolejnym etapem lekcji było zapoznanie się z pismem klinowym Sumerów. Uczniowie używali patyków do tworzenia znaków na glinianych tabliczkach, co okazało się niełatwym zadaniem.
Ocenili, jak skomplikowane było pisanie w czasach starożytnych oraz jak wielkie znaczenie miało pismo dla rozwoju cywilizacji.
Na zakończenie lekcji piątoklasiści dowiedzieli się, jak ważne było wynalezienie pisma alfabetycznego przez Fenicjan oraz jego wpływ na rozwój komunikacji i edukacji.
Zrozumieli, jak ważnym wynalazkiem było pismo alfabetyczne i jak bardzo ułatwiło życie ludziom w starożytności.
Lekcja była nie tylko nauką, ale także świetną zabawą, która pozwoliła uczniom lepiej zrozumieć historię i rozwój pisma.