Piątek 27 września to ostatni dzień Europejskiego Tygodnia Sportu w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku. Jako że sport mamy w DNA więc działo się w „Jedynce” przez cały dzień wiele ciekawego. Zaczęły dziewczyny klas piątych turniejem w „Zbijaka” Ta gra to doskonała forma aktywności fizycznej i zabawa, ale również doskonały trening. Pozwala na poprawę kondycji i rozwijanie zdolności motorycznych. ,,Zbijak " jest świetnym sposobem na naukę współpracy i rywalizacji.

Chłopcy klas czwartych walczyli w turnieju „Rzucanki siatkarskiej” To taki przedsionek siatkówki. Zacięta rywalizacja wyzwala takie same pozytywne emocje jak i dorosła piłka siatkowa.

Klasy młodsze miały okazję na prawdziwy piłkarski trening. Dzięki wizycie instruktorki piłki nożnej Weroniki Wysockiej mogli oni poznać podstawy piłki nożnej i spróbować własnych sił w rywalizacji.

Europejski Tydzień Sportu odbywa się w „Jedynce” co roku. Dzięki pozyskiwaniu gadżetów z Ministerstwa Sportu i Turystyki uczniowie oprócz pozytywnych emocji dostają również pamiątki związane z ETS. Wszystko to przekłada się potem na dalszą rywalizację w innych dyscyplinach sportu i zachęca do uprawiania sportu.

Jeśli #EuropejskiTydzieńSportu to tylko z turkowską jedynką! #BeActive