W tym tygodniu lekcje historii w klasach 5 przebiegały inaczej niż zazwyczaj. W związku z tematem Droga Egipcjanina do wieczności uczniowie mieli okazję przenieść się w czasie do starożytnego Egiptu i poznać fascynujące wierzenia Egipcjan dotyczące życia pozagrobowego. Lekcja była okazją do poszerzenia wiadomości o procesie mumifikacji, który miał zapewnić zmarłym wieczność. Uczniowie byli niezwykle zaangażowani i z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści o bogach, rytuałach i symbolach związanych z życiem pozagrobowym.
Następnie zostali podzieleni na grupy, w których miały za zadanie stworzyć własne mumie. Przygotowaniom towarzyszył kapłan, który pełnił rolę przewodnika i doradcy w procesie mumifikacji. Uczniowie z zapałem przystąpili do pracy, starając się jak najwierniej odwzorować starożytne rytuały.
Podczas lekcji nie mogło zabraknąć ikony starożytnego Egiptu – Nefretete, symbolu ponadczasowej i nieprzemijającej urody. Jej wizerunek towarzyszył uczniom przez całe zajęcia, przypominając o pięknie i tajemniczości egipskiej kultury.
Lekcja była nie tylko wspaniałą okazją do nauki, ale również do rozwijania kreatywności i pracy zespołowej. Uczniowie z entuzjazmem angażowali się w każde zadanie, a na koniec mieli możliwość podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami.
To była lekcja, którą z pewnością wszyscy zapamiętają na długo!

Pękające balony z kreatywnymi zadaniami dla chłopców to zabawa jaką przygotowały dziewczęta dla swoich kolegów z klasy. Chłopcy z całych sił starali się wykonać wylosowane zadania. Klasa kibicowała, pomagała, wspierała i nagradzała brawami kolegów. Wszyscy Panowie otrzymali pamiątkowe "Certyfikaty Super Chłopaka".

Tegoroczny Dzień Chłopca obchodziliśmy pod hasłem Muzycznie i na słodko dla naszych chłopców. Oj, działo się!
Rada SU podjęła decyzję, by dziewczęta z klas 6-8 upiekły ciasta i babeczki mogące osłodzić życie naszym mężczyznom. Ten smaczny poczęstunek dopełniła zabawa na szkolnym korytarzu podczas muzycznych przerw. Uczniowie klas 1-3 i 5 równie hucznie bawili się na szkolnej dyskotece. Natomiast klasy czwarte udały się do kina na film „Harold i magiczna kredka”. Najważniejsze, że wszyscy byli zadowoleni, w myśl zasady: dla każdego, coś dobrego.

„Ogólnopolski Dzień Tornistra” to akcja edukacyjna, która ma na celu zapobieganie zjawisku noszenia przez uczniów zbyt ciężkich plecaków szkolnych. Masa plecaka, odpowiednie dopasowanie oraz właściwe użytkowanie odgrywają ogromną rolę w utrzymaniu prawidłowej postawy oraz zapobieganiu skrzywienia kręgosłupa. Z tej okazji w szczególny sposób zwracaliśmy uwagę na zawartość uczniowskich plecaków i ustalaliśmy co jest niezbędne każdego szkolnego dnia, a co stanowi niepotrzebne obciążenie. W klasach odbyły się pogadanki profilaktyczne na temat wad postawy i szacunku dla naszego kręgosłupa, a na korytarzu szkolnym ustawiliśmy wagę, na której uczniowie klas 1-3 pod
okiem wychowawców i pielęgniarki szkolnej mogli zważyć swoje plecaki i ocenić czy ich waga jest właściwa. Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego waga plecaka nie powinna przekraczać 10-15 proc. masy ciała ucznia.

W poniedziałek 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki z klasy 3c przygotowały dla swoich kolegów szereg atrakcji. Nie zabrakło słodkich wypieków i przekąsek. Jednak największą frajdę sprawiły chłopcom konkursy oraz zabawne  zadania do wykonania. Za udział w konkursach chłopcy  otrzymali medale samodzielnie wykonane przez koleżanki z klasy. Dziewczynki wykazały się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością. Sprawiły, że na twarzy każdego ucznia pojawił się uśmiech. To był naprawdę wesoły dzień.