W tym tygodniu lekcje historii w klasach 5 przebiegały inaczej niż zazwyczaj. W związku z tematem Droga Egipcjanina do wieczności uczniowie mieli okazję przenieść się w czasie do starożytnego Egiptu i poznać fascynujące wierzenia Egipcjan dotyczące życia pozagrobowego. Lekcja była okazją do poszerzenia wiadomości o procesie mumifikacji, który miał zapewnić zmarłym wieczność. Uczniowie byli niezwykle zaangażowani i z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści o bogach, rytuałach i symbolach związanych z życiem pozagrobowym.
Następnie zostali podzieleni na grupy, w których miały za zadanie stworzyć własne mumie. Przygotowaniom towarzyszył kapłan, który pełnił rolę przewodnika i doradcy w procesie mumifikacji. Uczniowie z zapałem przystąpili do pracy, starając się jak najwierniej odwzorować starożytne rytuały.
Podczas lekcji nie mogło zabraknąć ikony starożytnego Egiptu – Nefretete, symbolu ponadczasowej i nieprzemijającej urody. Jej wizerunek towarzyszył uczniom przez całe zajęcia, przypominając o pięknie i tajemniczości egipskiej kultury.
Lekcja była nie tylko wspaniałą okazją do nauki, ale również do rozwijania kreatywności i pracy zespołowej. Uczniowie z entuzjazmem angażowali się w każde zadanie, a na koniec mieli możliwość podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami.
To była lekcja, którą z pewnością wszyscy zapamiętają na długo!