17 września 2024 roku uczniowie klasy 4a i 4c wraz z opiekunami: p. M. Sobczak, p. A. Płóciennik i p. E. Piekarczykiem wybrali się na wycieczkę do Biskupina i uczestniczyli w Festynie Archeologicznym. Dzieci miały okazję zanurzyć się w fascynującą historię wczesnośredniowiecznego grodziska i wziąć udział w warsztatach oraz pokazach związanych z archeologią.

Jedną z atrakcji był przejazd kolejką wąskotorową do Gąsawy, który stanowił miłe urozmaicenie i pozwolił na podziwianie malowniczych krajobrazów regionu. Kolejka wąskotorowa dostarczyła uczestnikom niezapomnianych wrażeń i przyjemności.

Po zakończeniu zwiedzania, uczestnicy udali się na posiłek do restauracji McDonald’s w Gnieźnie, gdzie mogli się zrelaksować i uzupełnić energię przed powrotem.

Wycieczka była świetną okazją do nauki i zabawy, a także integracji grupy.