Fotorelacja z zakończenia Roku szkolnego 2020/2021

 

 

Pod koniec Roku Szkolnego 2020/2021 uczniowie klasy 7a wybrali się na rajd do pobliskiego lasu. Pomimo przebycia dość długiej trasy w upalnym słońcu humory wszystkim dopisywały. 

Ogromną atrakcją wydarzenia były gry i zabawy zespołowe zorganizowane na polanie pod bacznym okiem wychowawczyni, rodzica i nauczycielki WF-u pani Bożeny Janowskiej. Dla dziewcząt najciekawsza okazała się gra w ringo, a dla chłopców - przeciąganie liny i piłka nożna.

Rajd nie mógł się odbyć bez pieczenia kiełbasek nad ogniskiem. Uczniowie doskonale poradzili sobie z tym kulinarnym wyzwaniem, udowodnili też, że znają i przestrzegają zasad związanych z właściwym zachowaniem się w lesie.

 

W dniu 17 czerwca odbył się quiz wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Uczestnikami byli chętni uczniowie klas IV i V. Spośród uczniów, którzy poprawnie odpowiedzieli na wybrane przez siebie pytanie, wylosowano trzy nagrody – niespodzianki.

Szczęście uśmiechnęło się do Tobiasza z klasy IV C, Zuzi z klasy IV A oraz  Ksawerego z klasy V B.

Zwycięzcom gratulujemy

Zespół Nauczycieli Języka Angielskiego

 

Uczeń klasy 6d Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku, Filip Perliński zajął I miejsce w Konkursie na mem pod hasłem „Edukacja w dobie pandemii”.

Organizatorem Konkursu było Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, a udział wzięły dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych z terenu Wielkopolski.

Praca Filipa okazał się najlepsza w kategorii uczniów szkół podstawowych. Opiekunem ucznia był p. Emil Piekarczyk.

Filipowi gratulujemy nagrody i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Nadszedł czas podsumowania całorocznego projektu z języka angielskiego pt.: The School Year with Great Britain. Celem projektu było zaciekawienie uczniów kulturą, tradycjami, geografią i bogactwem Wielkiej Brytanii oraz rozbudzenie wyobraźni i zachęta do kreatywnego podejścia do tematu. W ciągu całego roku szkolnego uczniowie brali udział w szkolnych konkursach, a wyniki były ogłaszane na bieżąco.

I tak, chętni uczestnicy przygotowali prezentacje multimedialne przedstawiające ciekawe atrakcje turystyczne, ulotki zachęcające do odwiedzenia wybranego miejsca, plakaty  porównujące bożonarodzeniowe obyczaje Polski i Wielkiej Brytanii oraz gadżety związane z ojczyzną Szekspira.

W ramach podsumowania projektu uczniowie mogli podziwiać prace wykonane w ramach projektu. Całemu wydarzeniu towarzyszyła muzyka w języku angielskim.

Zespół Języka Angielskiego pragnie pogratulować wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w projekcie i zapewnia, że w przyszłym roku szkolnym również planuje podobne wyzwanie!