Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

1) Uczniowie klas pierwszych - godz. 10.00 (budynek szkoły przy u. 3 Maja 29)

Uczniowie wraz z rodzicami spotykają się z wychowawcami w salach lekcyjnych w budynku SP1 przy ul. 3 Maja 29.
Numery sal będą podane przy listach uczniów na tablicy ogłoszeń w szkole.

2) Uczniowie klas VI - VIII godz. 9.00 (budynek szkoły przy ul. Parkowej 3)
Uczniowie spotykają się na dziedzińcu przed budynkiem SP1 przy ul. Parkowej 3, następnie po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego przechodzą z wychowawcami do sal lekcyjnych.

3) Uczniowie klas II - V godz. 11.00 (budynek szkoły przy u. 3 Maja 29)
Uczniowie spotykają się w sali sportowej w budynku SP1 przy ul.3 Maja 29, następnie po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego przechodzą z wychowawcami do sal lekcyjnych.

 

W piątek 24 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza zakończyli rok szkolny 2021/2022. Były słowa podziękowań, gratulacje i życzenia. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody i dyplomy za wysokie osiągnięcia w konkursach powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich oraz za wysokie wyniki w nauce. Ten dzień był szczególnie ważny dla ósmoklasistów, którzy opuścili mury szkoły. W zabawnej scence wspominali oni lata spędzone w murach Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku.,

 

2 czerwca b.r. odbył się etap wojewódzki XXVI KWoW. Dla uczniów " jedynki" finał okazał się  pomyślny, ponieważ Adam Kolenda, uczeń klasy 8d i Antoni Janaszkiewicz z klasy 5b wywalczyli tytuł laureata. Natomiast Aleksandrze Janik z 5b  przypadł tytuł finalistki. Aby ten sukces osiągnąć  uczestnicy konkursu musieli wykazać się wszechstronną  wiedzą o regionie, w którym mieszkają, tzn.  zagadnieniami nie tylko z historii czy geografii, ale także kultury, obyczajów i gwary wielkopolskiej. O randze konkursu świadczy patronat honorowy Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Roberta Gawła.

Laureaci  konkursu 22 czerwca uczestniczyli w uroczystej gali zakończenia w siedzibie VR Inkubatora w Fałkowie, gmina Łubowo. Organizatorzy uroczystości zapewnili uczniom liczne atrakcje, wśród których znalazły się kioski multimedialne "opowiadające" o wielkopolskich organicznikach czy wystawa VR, dzięki której można było odbyć wirtualną wycieczkę po znanych wielkopolskich miejscowościach, m.in. Poznaniu, Gnieźnie, Winnej Górze, Kórniku i Rogalinie.

Gratulujemy sukcesu młodym historykom i życzymy dalszych laurów.

 

Szkolny  Klub Wolontariatu  Sercem Silni kolejny raz podjął się zbiórki karmy dla turkowskiego schroniska  Paka dla Psiaka . W  zbiórkę włączyła  się cała społeczność szkolna i nauczyciele. Uczniowie klasy 5b i 5d zorganizowali kiermasz wypieków domowych. Cały dochód ze sprzedaży ciast został przeznaczony na zakup karmy. Nasi wolontariusze to uczniowie pełni pasji i zaangażowania, kierują się wrażliwością, troską, chcą nieść  bezinteresowną pomoc, służąc tak potrzebującym jak i samym sobie.

13 czerwca  wszystkie dary przekazaliśmy SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT w Turku.

 

Chemia i fizyka to nie tylko regułki książkowe, których trzeba się nauczyć, ale to także wiedza praktyczna, która może nam się przydać w życiu codziennym. Celem pokazów było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały zarówno dla uczniów klas starszych , jak i tych najmłodszych. Uczniowie klasy 1c, 2b, 3a oraz 4c mogli aktywnie uczestniczyć w doświadczeniach z użyciem sody, oleju oraz barwników. Wielką radość sprawiło dzieciom nadmuchanie balonów dwutlenkiem węgla, czy badanie napięcia powierzchniowego z pomocą uczennic klas siódmych i ósmych. Dzięki zastosowaniu rekwizytów znanych i stosowanych na co dzień uczniowie zrozumieli, że wiedzę z zakresu przedmiotów ścisłych można z powodzeniem wykorzystywać w życiu codziennym. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem oglądali eksperymenty, a pokaz okazał się prawdziwym przykładem nauki przez zabawę. Wspólnie z koleżanką zwróciłyśmy uwagę na kwestię bezpieczeństwa, uświadamiając, jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą nieodpowiedzialne korzystanie ze zdobyczy nauki.

Bardzo dziękujemy za pomoc uczennicom z klasy 7d: Julii Bachera oraz Alicji Grabowskiej, a także uczennicom z klasy 8a: Katarzynie Majcherek ,Amelii Rykowskiej, Julii Kucharskiej, Amelii Rosiak, Kamili Łukasik oraz Julii Andrzejak.