Miło nam poinformować, że TEATR SZPILKA z przedstawieniem "Cindy stąd uciekła" został laureatem 42. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatru Młodych "Dziatwa" w Łodzi.To jedno z najważniejszych w Polsce wydarzeń artystyczno – edukacyjnych zajmujących się teatrem dla dzieci i młodzieży. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Prezydent Miasta Łodzi.

Spektakl został wyróżniony, a zespół otrzymał nagrody rzeczowe i 1000 zł.

Tegoroczna "Dziatwa" odbyła się w formie on-line. Każdy zakwalifikowany zespół zaprezentował swój spektakl u siebie w placówce w ustalonym dniu i o określonej godzinie. Przedstawienia były rejestrowane na żywo i równocześnie transmitowane na stronie Festiwalu. Wszyscy zainteresowani Festiwalem mogli obejrzeć transmisję na żywo. Każdego dnia odbywały się także omówienia spektakli podczas spotkań zespołów teatralnych z jurorami.

W spektaklu wystąpili: Bartosz Dziamara, Aleksandra Gawrońska, Adam Kolenda, Gabriela Macudzińska, Julia Macudzińska, Zofia Ostrowska, Nadia Sidorowicz, Amelia Sobczyk, Amelia Ulańska, Maja Walas, Zofia Werbińska (kl. 8d) oraz Julia Kucharska, Kamila Łukasik(kl. 8a)

Opieka artystyczna: Aldona Piwońska, Izabela Ochota, Ewa Pawlak oraz Emil Piekarczyk