W środę 10 listopada uczniowie klas: VIIIa, VIIIc i VIIIe wybrali się na wycieczkę do Łodzi.
Najpierw, w „ Teatrze Małym”, obejrzeli spektakl zrealizowany na podstawie „ Pana Tadeusza” A. Mickiewicza. Konwencja realistyczna przedstawienia pozwoliła młodzieży zrozumieć najważniejsze wątki znanej epopei  narodowej i jednocześnie ważnej szkolnej lektury.

Ze „ sztuką wysoką” ósmoklasiści spotkali się  jeszcze tego dnia w Muzeum Sztuki Nowoczesnej  podczas zwiedzania wystawy pt. „ Sztuka XX i XXI w.” I choć niektóre obrazy, instalacje, neony, plakaty czy filmy artystyczne zaskakiwały, młodzież odnajdywała w nich odniesienia do współczesnego świata.

Sztuka przez duże „S” nie należy do najłatwiejszych, ale uczniowie przekonali się ,że dzięki niej stają się świadomymi odbiorcami kultury.

Wycieczkę zorganizowały: p. E. Kaczmarek, p. A. Ulańska i p. J. Trembasiewicz.