Głównym punktem programu był spektakl „Pan Tadeusz” w Teatrze Małym w Manufakturze. Jedenastu aktorów zabrało nas na wspólną wędrówkę po minionej epoce, w której dorastał nasz Wieszcz Adam Mickiewicz. Wszyscy w skupieniu oglądaliśmy inscenizację, a następnie nadszedł czas na posiłek w strefie restauracji. 

Tego dnia również zwiedziliśmy Muzeum Kinematografii w Łodzi. To jedyne tego rodzaju muzeum w Polsce, które rozpoczęło swoją działalność w roku 1976. Muzeum gromadzi filmy, plakaty, elementy scenografii, fotoplastikon, olbrzymią kolekcję aparatów fotograficznych, projektorów i kamer filmowych oraz pamiątki związane z kinematografią, które mieliśmy okazję oglądać. Siedzibą Muzeum Kinematografii jest zabytkowy pałac Karola Scheiblera, w którego wnętrzach splata się historia Łodzi włókienniczej i filmowej. Warta podkreślenia jest interaktywność wystawy – wiele eksponatów mogliśmy  uruchomić i poznać zasady ich działania.

Wycieczka była bardzo udana, a piękna pogoda i dobry humor towarzyszyły nam cały czas.