Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości upamiętnia rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwa w 1918 roku, po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Ustanowione  zostało ono w ostatnich latach II RP, a przywrócone w roku 1989.

Dzień11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

10 listopada dzieci z klas I-III godnie uczciły rocznicę odzyskania niepodległości. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego we wszystkich klasach odbyły się lekcje wyjaśniające istotę i wagę listopadowego święta. Na zajęciach edukacji plastycznej najmłodsi uczniowie wykonywali patriotyczne biało- czerwone prace, którymi później ozdabiali duży  kontur Polski.

11 listopada uczniowie starszych klas uczestniczyli w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Podczas tej uroczystości przypomniane zostały 123 lata niewoli Polski. Historyczne treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami w wykonaniu uczniów naszej szkoły (Leny Płóciennik i Hanny Janaszkiewicz z klasy 2c oraz Nadii Witkowskiej z klasy 7d) oraz całej społeczności miasta, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych ważnych dla Polaków chwil.