21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny. To właśnie tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Cały świat wspierając osoby z Zespołem Downa zachęca do udziału w akcji poprzez założenie tego dnia kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyrazu radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Klasa 5a z wychowawcą postanowili aktywnie włączyć się w proces promowania akcji, celem budowania świadomości na temat Zespołu Downa. Postanowiliśmy zachęcić wszystkich do założenia skarpetek nie do pary. Tym spontanicznym, niecodziennym gestem chcieliśmy zamanifestować odrębność, z której poczuciem na co dzień zmagają się osoby z zespołem Downa.

Bardzo dziękujemy za tak liczny udział w akcji! Pokazaliśmy, że  różni nas tak niewiele- jeden dodatkowy chromosom...  

Klasa 5a