Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w poniedziałek,  25 kwietnia, biblioteka szkolna zorganizowała happening czytelniczy pt. „Mój ulubiony bohater książkowy”.

Wzięli w nim udział uczniowie klas 1-3, którzy przyszli tego dnia do szkoły przebrani za bohaterów książkowych. Na korytarzach zaroiło się od postaci z ulubionych książek. Można było więc spotkać Harrego Pottera, Hermionę, Pipi Langstrumpf, Czerwonego Kapturka, Anię z Zielonego Wzgórza, Mikołajka, Królową Śniegu, Spidermana, Pana Kleksa i wielu, wielu innych.

Podczas happeningu uczniowie prezentowali  plansze z hasłami o znaczeniu  książek.
Zachęcając innych do czytania, wybrani uczniowie  rozdawali podczas przerw ulotki z cytatami o czytaniu, książkach i bibliotece.

Cała społeczność naszej szkoły, zarówno uczniowie jak i nauczyciele oraz wszyscy pracownicy, wzięli udział w naszej akcji, promującej książki i czytanie. Ten dzień był pełen emocji i wzruszeń, a uczniowie udowodnili, że „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.