W dniu 27 kwietnia 2022 roku na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Turku odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Uczniowie miejskich Szkół Podstawowych rywalizowali ze sobą jeżdżąc rowerem po sprawnościowym torze przeszkód i rozwiązując dwa zestawy testów teoretycznych (test skrzyżowań oraz ogólny test wiedzy o przepisach ruchu drogowego).

Drużyna uczniów młodszych z naszej szkoły w składzie: Marta Kukuła (klasa 5b), Lena Żeligowska, Antoni Hirsz oraz Filip Szwedzki (klasa 5c) zajęli pierwsze miejsce i tym samym awansowali do eliminacji powiatowych.

Drużyna uczniów starszych w składzie: Wiktor Antkiewicz (klasa 7b), Maksymilian Kiciński (klasa 8c) oraz Oskar Wiśniewski (klasa 8e) zajęli miejsce drugie, ulegając jedynie reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 5.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!