21 kwietnia -  w towarzystwie naszych nauczycielek, wybraliśmy się na wycieczkę do pięknego Torunia. Wizytę w mieście rozpoczęliśmy od spotkania z ,,Królową Polskich Rzek” – Wisłą. Tam  czekały na nas przewodniczki w strojach historycznych oraz słodkie toruńskie pierniki, którymi zostaliśmy poczęstowani. Panie zaprosiły nas do zwiedzania najważniejszych zabytków Starego Miasta w Toruniu. Widzieliśmy między innymi dom i słynny pomnik Mikołaja Kopernika oraz średniowieczną basztę obronną – Krzywą Wieżę. Kolejną atrakcją wycieczki był udział w warsztatach piernikarskich. Mogliśmy samodzielnie przygotować i ozdobić korzenne ciasteczka w różnych kształtach, które po upieczeniu, zabraliśmy do domu na pamiątkę. Po samodzielnych wypiekach pierników, udaliśmy się do restauracji na dwudaniowy obiad. Po posiłku i odpoczynku nadszedł czas zakupu pierników i pamiątek z Torunia. Wszyscy uczestnicy wycieczki zakupili upominki i słodkości dla siebie i swoich bliskich. Przygodę z Toruniem zakończyliśmy wizytą w Planetarium. Z zaciekawieniem obejrzeliśmy niezwykły seans przy muzyce pod ,,sklepieniem niebieskim”. To była to niesamowita podróż po bezkresach kosmosu, pomiędzy mgławicami, kometami i innymi zjawiskami. Po wyczerpującym, ale pełnym wrażeń dniu, wróciliśmy do miejsca zbiórki obok naszej szkoły, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice. To był fantastyczny dzień!

Uczniowie klas 2c i  3c oraz panie:  A. Perlińska, I. Ochota,  M. Zielińska