W Szkole Podstawowej nr 1 pracownia polonistyczna zamieniła się w siedzibę bogów greckich – Olimp.
Uczniowie klasy 5d wcielili się w postaci z mitologii. Zadaniem było przygotowanie własnoręcznie wykonanego stroju, atrybutu i tekstu na temat wylosowanego boga, najlepiej wygłoszonego z pamięci. Do projektu wszyscy podeszli profesjonalnie. Uczniowie występowali przed swoją klasą, próbowali opanować tremę, uczyli się współpracować w grupie, a wszystko w miłej i serdecznej atmosferze. Przez całą przerwę zakładali stroje: materiały, koce, prześcieradła, a nawet obrusy! Niektóre były wyjątkowe, np. współczesne wersje postaci mitologicznych. Przewiązywali się wstążkami, pomagali sobie, ćwiczyli kwestie. Każdy chciał przedstawić swoją postać jak najlepiej i najciekawiej, aby wszyscy słuchali zdziwieni i zaskoczeni informacjami. Na zakończenie wykonano grupową fotografię.
Uczniom bardzo podobał się ten pomysł. Mieli sporo zabawy i śmiechu, zarówno podczas wymyślania strojów, przebierania się, jak i podczas samych występów. Przede wszystkim utrwali wiadomości o postaciach znanych z mitologii.
Duże brawa i gratulacje za pomysłowość i zaangażowanie!