TEATR SZPILKA z przedstawieniem "Maleńki król" został wyróżniony w 43. Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych "Przestrzenie wyobraźni" w Kłodawie.

Celem Konfrontacji – poza prezentacją dorobku artystycznego amatorskich teatrów dziecięcych, wymianą doświadczeń i doskonaleniem warsztatu instruktorskiego – jest edukacja poprzez zabawę w teatr, polegająca na rozwijaniu twórczej postawy dziecka. Natomiast życzeniem organizatorów i jurorów – w dobie dosłowności i hiperrealizmu – kształtowanie myślenia teatralnego właśnie w oparciu o wyobraźnię.
Oprócz prezentacji teatralnych wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach.

W spektaklu wystąpili: Oliwer Adamiak, Brunon Grabara, Julia Kałużna, Adrianna Kozłowska, Aniela Kukulska, Marta Kukuła, Maria Ogrodowicz, Helena Ostrowska, Alicja Pawłowska, Szymon Purcel, Kalina Rylska, Marcel Stasiak, Milena Szurmiak, Kornelia Choja.

Opieka artystyczna: Aldona Piwońska, Izabela Ochota, Ewa Pawlak

Zespół pracuje w nowym składzie i po raz pierwszy wystąpił na scenie. Mali aktorzy zaprezentowali się wspaniale, a jurorzy bardzo wysoko ocenili ich występ.

Warto dodać także, że grupa zakwalifikowała się do organizowanego przez Poznańską Fundację Artystyczną XVII Festiwalu Młodego Teatru Wielkopolski Dzień Dobry Sztuko 2022.

Gratulujemy zespołowi i życzymy dalszych sukcesów!