W piątek 6 maja 2022 r. zakończyła się siódma edycja Międzyszkolnego Konkursu „Ekonomiczny klucz do przyszłości”. W tym roku szkolnym wzięło w nim udział ponad 150 uczniów z Wielkopolski. Do ścisłego finału konkursu awansowało jedenastu uczniów w tym troje z turkowskiej „Jedynki”.

Zaszczytne tytuły finalisty uzyskali uczniowie  z klasy 8d: Zofia Ostrowska, Oliwier Adamczyk i Adam Kolenda.

Zmagania finałowe to kilkugodzinna praca, w tym test teoretyczny oraz prezentacja zadania praktycznego, w którym to należało wyjaśnić ośmiolatkowi co to jest inflacja.

Okolicznościowy wykład pt. „Wojny walutowe” wygłosił gość specjalny konkursu prof. dr hab. Paweł Marszałek (UE Poznań).

Warto dodać, że konkurs jest nie lada wyzwaniem bowiem ekonomia nie jest przedmiotem szkolnym, a całą niezbędną wiedzę należy zdobyć, poznając literaturę ekonomiczną i uczestnicząc w wykładach przygotowanych przez pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego. Dla młodych ludzi to bardzo duże wyzwanie, z którym radzą sobie zdumiewająco dobrze.

Organizatorem konkursu jest Poznańskie Stowarzyszenie Oświatowe w Poznaniu we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim o/Poznań, Katedrą Inwestycji i Rynków Kapitałowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu. Patronat nad Konkursem przyjęła Fundacja Uniwersytetu Ekonomicznego, Grant Thornton oraz Wydawnictwo Publicat.

Finalistom gratulujemy i życzymy rozwijania ekonomicznych pasji i umiejętnego ich wykorzystywania w życiu!