W minioną sobotę 28 maja 2022r. nasza szkoła wraz z zaprzyjaźnioną Szkołą Podstawową z Dobrej wzięła udział w I  PIKNIKU Z SIENKIEWICZEM. Organizatorem nowej formy spotkań Szkół Sienkiewiczowskich była Szkoła Podstawowa w Starym Kębłowie. W pikniku  uczestniczyły delegacje 9 szkół z województwa mazowieckiego i 2  z województwa wielkopolskiego, których to patronem jest  Henryk Sienkiewicz.

Wśród zaproszonych gości byli:  Łukasz Bogusz Burmistrz Żelechowa, Daniel Kocielnik Przewodniczący Rady Miejskiej w Żelechowie oraz współtwórcy 27 Ogólnopolskich Zlotów Szkół Sienkiewiczowskich : Pani Anna Cybulska – żona zmarłego dyrektora Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej wraz z synami Maciejem i Cezarym Cybulskimi.

Program przygotowany przez organizatorów dla uczestników pikniku był bardzo ciekawy. Wszystkich zachwycił występ uczniów i chórku nauczycieli. Nasi uczniowie integrowali się z rówieśnikami  sienkiewiczowskich szkół podczas  różnorodnych zajęć i konkursów organizowanych w plenerze oraz na terenie szkoły.