Stało się już tradycją, że uczniowie naszej szkoły co roku biorą udział w ciekawej inicjatywie jaką są całoroczne projekty poświęcone krajom anglojęzycznym. Tak więc 7 czerwca przyszedł czas na finał projektu pt. ,, The School Year with Hollywood Stars”(,, Rok Szkolny z Gwiazdami Hollywood”).

Należy wspomnieć, iż projekt realizowany był od początku roku szkolnego, w trakcie którego uczniowie wszystkich klas mogli brać udział  w wielu konkursach będących okazją do poszerzenia wiedzy na temat amerykańskiego przemysłu filmowego.

Wychowankowie jak zwykle zaskoczyli nas swoją inwencją twórczą i pomysłowością, a wszystkie wykonane przez nich prace w ramach projektu można było podziwiać w głównym holu szkoły.

Finalny dzień projektu rozpoczął się od  oceniania i kosztowania wspaniałych wyrobów cukierniczych przygotowanych przez uczniów naszej szkoły, a dekoracją nawiązujących do tematu projektu.

W tym dniu odbyła się też lekcja otwarta, na której chętni uczniowie wszystkich klas mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę odnośnie filmów i aktorów hollywoodzkich, biorąc udział w przygotowanym quizie.

Całość imprezy wzbogaciły: film pt. ,,Star Wars”, piosenki w języku angielskim, pochodzące ze ścieżek dźwiękowych kina hollywoodzkiego w wykonaniu uczennic naszej szkoły.

Ogromną atrakcją porywającą publiczność okazał się konkurs na sobowtóra wybranego bohatera filmu kina hollywoodzkiego. Brawo dla odważnych!

Po wszystkich konkurencjach nadszedł czas na wyniki. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy 8a. Dyrekcja oraz organizatorzy (nauczyciele j. angielskiego ) dziękują wszystkim czynnie zaangażowanym w przygotowanie i przebieg inicjatywy. Mamy nadzieję, że udało nam się przybliżyć uczniom najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii, jakim jest Hollywood.

Do zobaczenia za rok w kolejnym kraju, gdzie mówi się w języku angielskim.