W dniu 7 czerwca uczniowie klasy 8d w ramach zajęć szkolnych złożyli wizytę w Urzędzie  Gminy w Turku. Uczniowie zostali przyjęci przez Wójta Gminy Pana Karola Mikołajczyka. Podczas spotkania na sali konferencyjnej pani Gabriela Kolenda - Sekretarz  Gminy( rodzic jednego z uczniów) opowiedziała o tym, czym zajmuje się Urząd Gminy. Wizyta nie ograniczyła  się jedynie do  wykładu,  Sekretarz oprowadziła uczniów po Urzędzie.  Młodzież miała okazję zobaczyć, jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach urzędniczych oraz jakie sprawy można w Urzędzie  załatwić. Na zakończenie wizyty młodzi petenci mogli pogłębić swoją  wiedzę, grając w grę planszową, która wzbudziła duże zainteresowanie.

Dziękujemy za  ciepłe przyjęcie, miłe upominki i możliwość zapoznania się z pracą w instytucji władzy lokalnej,  jaką jest Urząd Gminy.