Na ten dzień uczniowie klas ósmych SP nr 1 w Turku czekali od bardzo dawna. 10 czerwca 2022 r. piękni, młodzi, eleganccy i uśmiechnięci  pojawili się w restauracji Monaco w Słodkowie na swoim pierwszym balu.

W imieniu Rady Rodziców  pani  Kornelia Rychlik powitała wszystkich gości, a ósmoklasiści kolorowymi bukietami kwiatów podziękowali Dyrekcji, wychowawcom  i nauczycielom SP nr 1 za cierpliwość, wyrozumiałość w przekazywaniu wiedzy, za każde dobre słowo i  okazaną pomoc.

Z kolei do uczniów i ich rodziców zwróciła się pani dyrektor Elżbieta Pokojowa, a po jej wzruszającym przemówieniu bal rozpoczął się tradycyjnym polonezem. Młodzież, przygotowana przez panią  Bożenę Janowską i pana Tadeusza Tomczaka, zaprezentowała się znakomicie.

Uczniowie bawili się doskonale, szczególnie po zmianie szpilek i mniej wygodnego obuwia na trampki i tenisówki.  Dobra atmosfera i perfekcyjna organizacja zabawy przez niezwykle zaangażowanych rodziców zapewniły wszystkim uczestnikom tego wyjątkowego balu  niezapomniane wrażenia.