Dnia 7 czerwca 2022 r. uczniowie klas ósmych naszej szkoły Oliwier Adamczyk i Wojciech Zygoń  pod opieką Małgorzaty Kaczkowskiej wzięli udział w XIII finale Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego OBIEŻYŚWIAT organizowanego przez Poznańskie Stowarzyszenie Oświatowe we współpracy z Pracownią Dydaktyki Geografii i Edukacji Ekologicznej Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji była Ameryka Północna.

W zaciętej rywalizacji wzięło udział 17 drużyn z całej Wielkopolski, po rozwiązaniu wielu problematycznych zadań to właśnie Wojtek i Oliwier zajęli zaszczytne I miejsce uzyskując tytuł laureata.

Konkurs znalazł się w wykazie zawodów wiedzy Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i daje punkty w postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły ponadpodstawowej.

Wyjazd do Poznania na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza okazał się wspaniałą okazją do pozyskania nowych wiadomości geograficznych i zetknięcia się ze studenckim życiem. Uczniowie zasiedli w ławach auli uniwersyteckiej, zwiedzili budynek Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych oraz Muzeum Ziemi.

Gratulujemy i życzymy wytrwałości w dalszym poszukiwaniu i pogłębianiu wiedzy geograficznej.