Podróżować jest pięknie!
Uwielbiamy zwiedzać, a poznawanie nowych miejsc jest zawsze inspirujące i pouczające.
Grupa uczniów z klas 5a, 5b, 6c i 7b udała się na dwudniową wycieczkę realizując projekt pt.: " Poznaj Polskę" Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Skoro świt zebraliśmy się przed szkołą we wtorkowy poranek (6.06), żeby jak najszybciej rozpocząć przygodę. Pierwszy dzień zwiedzania rozpoczęliśmy od Świdnicy i przepięknego Kościoła Pokoju, który jest największą drewnianą protestancką świątynią wpisaną na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie obejrzeliśmy Katedrę św. Stanisława Biskupa i Męczennika i św. Wacława Męczennika w Świdnicy. Ten gotycki kościół znajduje się przy placu Jana Pawła II oraz jest jednym z najważniejszych zabytków Świdnicy. Kolejnym punktem programu była długo wyczekiwana wizyta na Zamku Książ. Ten olbrzymi kompleks zlokalizowany na Pogórzu Wałbrzyskim, jest częścią Książańskiego Parku Krajobrazowego. Jest to również trzeci co do wielkości zamek w Polsce. Rezydencja księżnej Daisy zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie, a zwieńczeniem zwiedzania była Palmiarnia Zamku Książ z wieloma gatunkami egzotycznych roślin. Przed wyjazdem z Wałbrzycha byliśmy również w Muzeum porcelany.
Na tym atrakcje dnia pierwszego zostały wyczerpane i udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.
Drugi dzień był nie tylko ucztą dla oka, ale również sprawdzianem naszej kondycji. Po smacznym śniadaniu wyruszyliśmy do czeskiej miejscowości Adrspach, aby udać się do Skalnego Miasta. Na kilku godzinnej trasie zobaczyliśmy Most diabła, Kamień pioruński, Mysią dziurę i wiele innych formacji skalnych. Nasza wyobraźnia pracowała na pełnych obrotach, a krótki rejs po jeziorku pozwolił nam nabrać sił na dalszą wędrówkę.
Fantastyczna pogoda była w czasie tych dwóch dni naszym sprzymierzeńcem. Poniższe zdjęcia są tylko niewielkim odzwierciedleniem naszych przygód i wrażeń, które na zawsze z nami zostaną.