W czasie tegorocznych ferii zimowych sześćdziesięcioro dzieci z klas 1-5 wzięło udział w zajęciach, które odbywały się w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku.
Program zajęć był bardzo różnorodny. Uczniowie zwiedzali Kino TUR i oglądali film animowany, dzięki instruktorom z Miejskiego Domu Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum Miasta Turku tworzyli swoje zapachowe mydełka, lampiony ze słoików, zaczarowane guziki z gliny, niesamowite stwory z klocków LEGO a nawet grali w niesamowicie wciągającą grę wielkoformatową na temat naszego miasta. Dodatkowo nasi nauczyciele przygotowali liczne zajęcia sportowe, gry stolikowe, warsztaty z tworzenia wydruków za pomocą długopisów 3D oraz kodowania robotów PHOTON.
Po codziennych atrakcjach i pysznym obiedzie, uczniowie wracali do swoich domów zmęczeni i ze sporą dawką niezapomnianych przeżyć.