W dniu 5 kwietnia 2024 roku w siedzibie OSP Turek odbyły się miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".
Naszą szkołę reprezentowali w tym roku:
- w kategorii klas 1-4 uczennice Iga Drzewiecka i Wiktoria Drzewiecka z klasy 4c,
- w kategorii klas 5-8 uczniowie Stanisław Chrostek z klasy 6c, Antoni Janaszkiewicz z klasy 7b, Amelia Wróblewska, Adrianna Przyszło i Zuzanna Przyszło z klasy 8a.

Po bardzo trudnym teście i ustnych dogrywkach zwycięzcą eliminacji w kategorii starszych uczniów został Antoni Janaszkiewicz z klasy 7b. Gratulujemy!
Warto jeszcze nadmienić, że w kategorii młodszych uczniów eliminacje wygrała Hanna Janaszkiewicz z klasy 4c a miejsce trzecie zajął Fabian Jarek z klasy 4c, ale ci uczniowie reprezentowali dzisiaj Młodzieżową Drużynę Pożarniczą "Ogniki".

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursu.