W sobotę, 20 kwietnia w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu odbyła się uroczysta Gala XV Jubileuszowego Międzynarodowego Konkursu Artystycznego im. Włodzimierza Pietrzaka pt. „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”. Organizatorem konkursu jest Fundacja „PRO ARTE CHRISTIANA”. Najlepsi autorzy prac plastycznych i fotograficznych, a także najlepsi recytatorzy wierszy Włodzimierza Pietrzaka odebrali atrakcyjne nagrody. Laureatom pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca przyznano książki i wydawnictwa albumowe z imiennymi dedykacjami, banknoty i monety kolekcjonerskie, słuchawki audio, zegarki i pobyty weekendowe z opiekunem w atrakcyjnych częściach Polski, słodkie upominki.

Uczennica naszej szkoły Kalina Rylska z klasy 6c otrzymała I nagrodę  w kategorii recytacja. Kalina na konkurs  przygotowała trzy wiersze Włodzimierza Pietrzaka: „Geneza opowieści”, „Nokturny”, „Błękitność uśmiechu”. Podczas sobotniej gali laureatka miała okazję zaprezentować raz jeszcze jeden z wybranych wierszy przed szerszą publicznością. To nie pierwszy recytatorski sukces Kaliny. Mamy nadzieję, że kolejne przed nią.

W konkursie w kategorii plastyka wyróżnienie otrzymała Kalina Szewczyk z klasy 4a.

Gratulujemy!