Upamiętniając majowe święta: Święto Pracy, Święto flagi oraz 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w SP1 przygotowano dla uczniów wiele aktywności, które zaplanowano w przeddzień majowych świąt. Na wystawie "Święta majowe " na uczniów czekało specjalnie przygotowane Atelier, w którym chętni mogli sobie zrobić selfie w królewskim stroju.  Uczniowie  brali udział w happeningu , podczas którego poznali historię Konstytucji 3 maja  oraz genezę Święta  Pracy i Święta Flagi. Wszystkim wydarzeniom towarzyszyły rozlegające się pieśni patriotyczne. Uczniowie starszych klas (6-8), w budynku przy ul. Parkowej w nieco inny sposób uczcili zbliżające się święta. Podczas przerw mieli okazję wysłuchać patriotycznych pieśni związanych z okolicznościami uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jedną z nich „Witaj majowa jutrzenko” odśpiewała uczennica klasy ósmej. Mogli również zrobić sobie fotkę korzystając z monidła ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego. Całość upiększała patriotyczna wystawa z prezentacją przybliżającą historię Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święta Narodowego Trzeciego Maja. Dzień pełen aktywności i  uczenia się o historii Polski z pewnością pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli.  Społeczność szkolna obchodziła majowe święta w sposób kreatywny i angażujący, podkreślając znaczenie tych wyjątkowych dni dla historii naszego kraju.